ثبت رکورد بیشترین مصرف گاز همدان
شنبه  2 بهمن 1400
ساعت 19:46  
2 سال پیش

برچسب‌ها

ثبت رکورد بیشترین مصرف گاز همدان

ثبت رکورد بیشترین مصرف گاز همدان

مدیرعامل شرکت گاز استان همدان گفت: با توجه به فعالیت سامانه بارشی و سرمای شدید هوا، مصرف گاز در این استان طی چند روز گذشته به بالاترین حد خود رسید و با مصرف روزانه 16 میلیون مترمکعب رکورد جدیدی ثبت شده است.


«محمد صادق محبی نظر » افزود: میانگین مصرف روزانه گاز طبیعی مشترکان استان در چند روز گذشته از دی ماه، 16 میلیون مترمکعب ثبت شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل 18 درصد افزایش مصرف را نشان می‌دهد.
وی ادامه داد: مشترکان گاز طبیعی استان در 10 ماهه امسال با مصرف بیش از سه میلیارد مترمکعب گاز طبیعی، 13 درصد بیشتر نسبت به مدت مشابه سال گذشته گاز مصرف کردند.
مدیرعامل شرکت گاز استان همدان با اشاره به اینکه تأمین پایدار گاز مشترکان خانگی اولویت نخست این شرکت است از مشترکان خانگی، صنعتی و واحدهای تولیدی خواست برای جلوگیری از افت فشارگاز، در مصرف گاز صرفه‌جویی کنند.
محبی نظر با تأکید بر لزوم مصرف بهینه گاز، تصریح کرد: با کاهش یک درجه سانتیگرادی دمای محیط، 6 درصد در مصرف گاز صرفه‌جویی می‌شود.
وی با اشاره به اینکه جبهه هوای سرد در بیشتر نقاط کشور حاکم است، ادامه داد: مصرف گاز در 27 استان کشور به بیشتر از الگوی مصرف رسیده است که تداوم این موضوع، تأمین گاز پایدار را با مشکل مواجه می‌کند.
محبی نظر افزود: با تشکیل تیم واکنش در شرایط اضطراری، تلاش شبانه روزی نیروهای شرکت گاز و بازرسی‌های 24 ساعته ایستگاه‌ها، تاکنون در کل استان همدان قطعی یا افت فشار گاز نداشتیم که از هم استانی‌ها می‌خواهیم برای ادامه این روند، با صرفه‌جویی در مصرف گاز، ما را در خدمات رسانی بهتر یاری کنند.
وی با اشاره به اینکه استان همدان 663 هزار و 861 مشترک گاز دارد، خاطرنشان کرد: 445 هزار و 585 مشترک شهری و 218 هزار و 276 مشترک روستایی از مصرف کنندگان گاز طبیعی در استان همدان هستند.
مدیرعامل شرکت گاز استان همدان اظهار کرد: 31 شهر و یک‌هزار و 36 روستای استان همدان گاز رسانی شده است و 100 درصد جمعیت شهری و 99.8 درصد جمعیت روستایی استان از شبکه گازرسانی بهره می‌برند.
محبی نظر تصریح کرد: نرخ بهره‌مندی خانوارهای شهری و روستایی از گاز طبیعی در استان همدان 99.9 درصد است و در سال 1397،‌ استان همدان به عنوان نخستین و تنها استان سبز کشور در زمینه گازرسانی به شهرها و روستاها معرفی شد.
به نقل از ایرنا، وی از همشهریان و مشترکان خواست در مصرف گاز صرفه‌جویی کنند و استفاده از لوازم گرمایشی در حدی باشد که دمای اتاق را در حد استاندارد و بین 18 تا 20 درجه، نگه دارد.